Ekonomi

New York borsası karışık hareketle kapandı

YENİ New York borsası günü karışık hareketlerle kapattı.

Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,11 düşüşle 34.054,70 puan oldu.

S&P 500 endeksi yüzde 1,48 artışla 4.180,26 puana, Nasdaq endeksi yüzde 3,26 artışla 12.201,23 puana yükseldi.

Geçen yılın son çeyreğinde beklentilerin üzerinde gelir açıklayan ve 40 milyar dolarlık hisse geri alım planı açıklayan Meta’nın hisselerinin günü yüzde 23’ün üzerinde faizle kapatması dikkat çekiyor.

???????Gün içinde Nasdaq ve S&P 500 endeksleri beklenenden daha sakin gelen Meta finansal sonuçlarının da etkisiyle 5 ayın en yüksek fiyatına ulaştı.

Analistler, ABD Çalışma Bakanlığı’nın yarın açıklayacağı istihdam raporunda görülebilecek herhangi bir soğuma belirtisinin, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarını masadan kaldırabileceği yönündeki beklentilerini artırabileceğine dikkat çekti.

Öte yandan ABD’de ilk kez işsizlik maaşına başvuranların sayısı 28 Ocak’ta sona eren haftada 183 bin ile 9 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Tarım dışı işgücü verimliliği geçen yılın 4. çeyreğinde yüzde 3 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde artarken, sanayi sektörünün yakın gelecekteki performansına ışık tutan fabrika siparişleri Aralık 2022’de yüzde 1,8 artışla beklentilerin altında kaldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu