Ekonomi

Morgan Stanley Elektrikli Araç Entegrasyon Çalışmaları İçin Hertz’i Yükseltiyor

Morgan Stanley, Hertz Global’in (HTZ) notunu Outperform’a (önceden Eşit Ağırlık) yükseltti ve hisse senedi fiyatına ilişkin 12 aylık varsayımını 15,00 $’a (önceden 16,00 $) düşürdü. Bu karar, araç kiralama şirketinin 60.000 araçtan oluşan küresel elektrikli araç filosuna 20.000 Tesla (TSLA) araç eklemeyi planladığını duyurmasının ardından geldi.

Morgan Stanley analistleri bir raporda “Hertz Global, büyük elektrikli araç filosunun neden olduğu sorunları çözmek için sağlam önlemler almaya başladı” dedi.

Şirketin elektrikli araç politikasına yönelik agresif yaklaşımı, filo bakım maliyetleri ve işletme giderleri ile ilgili sorunları daha da artırdı ve bu da uzmanlar tarafından kabul edilen mali tahminlerde önemli düşüşlere yol açtı.

Morgan Stanley analistleri, 2024 mali yılı varsayımlarının önemli ölçüde düşürülmesine ve geçen hafta yapılan duyuruların ardından hisse senedi değerlerinde yaşanan düşüşe rağmen, bu önlemlerin işletmenin karşı karşıya olduğu uzun vadeli riskleri azaltmaya yardımcı olduğuna inanıyor.

Bazı riskler devam etse de analistler, gelecekteki karlara ilişkin mevcut varsayımların artık istikrarlı kar tahminlerinden yeterince düşük olduğunu ve bu durumun değerli stratejik değere sahip bu büyük araç kiralama şirketinin notunun yükseltilmesini haklı çıkardığını öne sürüyor.

Hertz Global’in (HTZ) hisse senedi fiyatı, Perşembe sabahı piyasa açılmadan önceki işlem seansında %7,62 arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu