Ekonomi

Nestle Türkiye Rekabet Kurulu’na sözlü savunma yaptı

Sözlü savunma toplantısı Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle başkanlığında Kurum merkezinde gerçekleştirildi.

Küle, toplantıda, söz konusu şirketin distribütörlerinin satış fiyatlarını belirleyerek, distribütörlerine bölge ve müşteri sınırlaması getirerek Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediğinin belirlenmesi amacıyla soruşturma açıldığını hatırlattı.

Soruşturma heyeti temsilcisi, bulguları ilgili mevzuat çerçevesinde değerlendirdikten sonra şirketin yukarıda belirtilen gerekçelerle Kanun’u ihlal ettiğini, bu nedenle işletmeye idari para cezası verilmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonra firma temsilcileri savunma yaptı.

Nestle Türkiye Besin Sanayi AŞ temsilcisi, şirketin birçok kategoride ürünü bulunduğunu, soruşturmanın konut dışı tüketim ürünleri kategorisine yönelik olduğunu söyledi.

İşletme temsilcisi, bu ürünlerin hastane, hapishane, otel gibi yerlere yiyecek ve içecek sağladığını, dolayısıyla doğrudan son tüketiciye satılmadığını belirtti.

Temsilci, soruşturma raporunda şirketin eserlere ilişkin pazar paylarının yer aldığını ve bu payların perakendeye ait olduğunu belirterek, delillerinin konut dışı işlerle ilgili olduğunu ancak değerlendirmenin eserdeki payları dikkate alınarak yapıldığını belirtti. perakende pazarı.

Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 15 gün içinde açıklayacak. Kararın daha erken alınması halinde Rekabet Kurumu’nun internet sitesinden duyurulacak.

haber-arnavutkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu