Haber

Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri Patrushev, Maduro’yu ziyaret etti

Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, resmi ziyaret için bulunduğu Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bir araya geldi.

Patruşev, beraberindeki heyet ile birlikte başkent Karakas’taki Başkanlık Sarayı Miraflores’te Maduro tarafından kabul edildi.

Görüşmede Venezuela ile Rusya arasındaki iş birliğinin yanı sıra farklı stratejik alanların ele alındığı bildirildi.

Görüşmenin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Maduro, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev’i Miraflores Sarayı’nda kabul ettiğini belirterek, Rusya ve Venezuela’nın ortak çıkarları çerçevesinde yürütülen ikili iş birliğinin önemli olduğunu belirtti. gözden geçirildi.

Ziyarette Rusya’nın Karakas Büyükelçisi Melik Bagdasarov, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Müsteşar Yardımcısı Aleksandr Venicetov ve Oleg Khramov’un da hazır bulunduğu kaydedildi.

Toplantıya Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez ve Vatandaş Güvenliği ve Barışından Sorumlu Başkan Yardımcısı Remigo Ceballos Ichaso katıldı.

İki ülke arasında 15 Aralık 2022’de yetki, deniz taşımacılığı, tarım, bilim, teknoloji, ticaret, uyuşturucu ticareti ve halk sağlığı alanlarında 11 muhtıra imzalandığı açıklandı.

karatay-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu